Cime 3 kvartal 2024

Olomoucký dům dětí a mládeže prošel rekonstrukcí,má i dvě nové zimní zahrady

Olomouc 3. prosince (ČTK) - Jeden z objektů olomouckého domu dětí a mládeže, jednoho z největších zařízení pro volný čas dětí, mládeže i dospělých v krajském městě, prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Budovu v Janského ulici od června stavbaři zateplili, vybudovali zde i dvě nové zimní zahrady a speciálním opatřením na fasádě mysleli i na výskyt rorýse obecného. Náklady vyšly na více než 13 milionů korun. Většinu z této částky ze svého rozpočtu poskytl Olomoucký kraj, sdělil ČTK mluvčí domu Radek Ježowicz.

"V rámci rekonstrukce byla zateplena celá budova, vyměněna všechna okna a dveře, vybudovány dvě zimní zahrady a nová vzduchotechnika. Na fasádě bylo vytvořeno 24 ptačích budek pro rorýse obecného, který svým hnízděním v létě průběh stavby komplikoval," uvedl Ježowicz.

Rekonstrukce začala v červnu a protáhla se do podzimních měsíců. Podle ředitelky Domu dětí a mládeže Olomouc Kateřiny Koskové však zahájení nového školního roku ani ztížené podmínky neomezily a navzdory komplikacím vzniklým v souvislosti s rekonstrukcí se podařilo zahájit činnost kroužků v obvyklých termínech.

Dům dětí a mládeže Olomouc každoročně nabízí zájemcům více než 200 kroužků v oblasti kulturních, technických, sportovních i přírodovědných zájmů. Organizuje také řadu příležitostných akcí, dětských táborů a soutěží. Jen na letošní prázdniny olomoucký dům dětí a mládeže připravil 41 pobytových a příměstských táborů zhruba pro 1100 účastníků.

Dům má své aktivity rozprostřeny na třech pracovištích - kromě objektu v Jánského ulici je to také v budově na třídě 17. listopadu a v Rožňavské ulici.