Cime 3 kvartal 2024

Olomouc připravuje v sousedství zimního stadionu stavbu malé hokejové haly

Olomouc (ČTK) - Olomoucká radnice připravuje stavbu malé hokejové haly v sousedství zimního stadionu, která tam nahradí starou, několik let nevyužívanou budovu s plochou pro bruslení. Projekční kancelář už připravila studii malé haly a radnice chce letos na projekt získat stavební povolení. Na sociálních sítích to oznámil primátorův náměstek Miloslav Tichý (ANO). Nová malá hala s ledovou plochou má sloužit zejména pro tréninky a zápasy hokejové mládeže, bruslení základních a mateřských škol i veřejnosti a pro tréninky krasobruslařů a sledge hokejistů.

Přípravou stavby malé hokejové haly v Hynaisově ulici pověřilo radní loni v červnu městské zastupitelstvo. "Studii připravila projekční kancelář AS Project, která se specializuje na projekty menších hokejových hal. Čeká ji ještě projednání v komisích a začátkem února bychom měli rozhodnout a zahájit projekční práce. Cílem je mít letos stavební povolení a příští rok chceme zahájit výstavbu," uvedl Tichý.

Malá hala bude podle Tichého splňovat technické normy juniorské ligy, podmínky hokejové akademie Českého svazu ledního hokeje a standardy Národní sportovní agentury. "Nová malá hala bude navržena tak, aby mohla být propojena s přestavěnou velkou halou, nebo fungovala samostatně a umožnila využít plochu dnešního areálu pro polyfunkční výstavbu a kvalitní veřejné plochy," uvedl primátorův náměstek Tomáš Pejpek (ProOlomouc).

Město podle Tichého malou halu s tréninkovou ledovou plochou potřebuje. "Olomouc je dnes jediné extraligové město, které druhou ledovou plochou nedisponuje. Kvůli tomu také hokejový klub přišel o licenci na mládežnickou hokejovou akademii. Nová stavba nahradí současnou, již dlouhá léta nevyužívanou malou halu, která je nyní určena k demolici," řekl Tichý.

Radnice zároveň jedná s developerskou skupinou Redstone o stavbě a provozování pětipodlažní multifunkční haly v plánované městské čtvrti u Velkomoravské ulice. Hala by měla sloužit i pro lední hokej. Městu se totiž nepodařilo uvést v život vlastní projekt na nové zařízení poskytující zázemí pro sport a kulturu, které chtělo vybudovat na místě nynějšího zimního stadionu. Záměr společnosti Redstone si vyžádá investici 1,85 miliardy korun. Financování stavby chce zajistit developer, na placení provozu haly by se měla 30 let podílet radnice. Počáteční roční příspěvek města na provoz haly má činit 37 milionů korun.