Komatsu potřebuju bagr

Olomouc do rekonstrukce letního kina investovala přes pět milionů Kč

Olomouc 13. dubna (ČTK) - Více než pět milionů korun investovala v uplynulých třech letech Správa nemovitostí Olomouc do postupné rekonstrukce areálu letního kina v historickém centru Olomouce, předtím dlouho chátralo. Provozovatelka areálu Kateřina Švarcová se už připravuje na jarní zprovoznění letního kina a restaurační části. Venkovní areál s hledištěm od jara ožije promítáním filmů, koncerty i divadelními představeními. Novinkou bude občerstvení přímo v sousedství hlediště letního kina, řekla dnes ČTK Švarcová.

Předseda představenstva Správy nemovitostí Roman Zelenka novinářům řekl, že v roce 2019 byla kvůli havarijnímu stavu v areálu letního kina zbourána část hlediště i zastřešení pódia. O rok později se stavbaři pustili do opravy kanalizace v přední části areálu či opravy plochy pódia. Loni pak přišlo na řadu venkovní osvětlení, oprava toalet, rekonstrukce zázemí pod pódiem i oprava oplocení a brány do prostoru hlediště.

"Promítat chceme už uprostřed května. Záviset to samozřejmě bude na počasí, teplých večerech," uvedla Švarcová, podle které se v letním kině bude promítat dvakrát týdně. V dubnu po zimě uklidí celý areál a opraví sedačky, které budou zatím instalovány v centrální části hlediště. Město by mělo posléze rozhodnout, jak vyřeší zbývající část posezení. "Největším počinem letošního roku bude zprovoznění občerstvení přímo v areálu letního kina. Fungovat bude po celý den," řekla Švarcová,

Po předchozím zprovoznění Cikánské branky, která spojuje park pod dómem sv. Václava s letním kinem, se podle Švarcové zlepšila dostupnost areálu. "Lidé k nám nyní proudí ze všech stran areálu," uvedla. Díky novému stánku s občerstvením bude mít obsluha lepší přehled o dění v letním kině. "Někteří občané si totiž lepší dostupnosti neváží a začali nám areál demolovat. Kamery tomu podle mě nepomůžou, lepší bude celodenní dohled," podotkla Švarcová.

Radnice chce v létě připravit koncesní řízení na další provozování letního kina. "Původně jsme se bavili o deseti letech, nyní kvůli náročnosti investic je ve hře i delší období. Rádi bychom znovu soutěžili provozovatelé letního kina, restauračního zařízení a parčíku," řekl novinářům primátorův náměstek Matouš Pelikán (KDU-ČSL).