husqvarna

Olomouc chystá od března opravu dalšího mostu na Masarykově třídě

Olomouc 11. února (ČTK) - V Olomouci se chystá za několik týdnů oprava dalšího mostu na Masarykově třídě, jde o most přes řeku Bystřici. Radní už vybrali zhotovitele, stavět se začne na konci března. Náklady vyjdou na 21,5 milionu korun bez DPH, informovali ČTK zástupci radnice. Tramvajová doprava je na třídě zastavená už rok kvůli souběžné stavbě mostu přes řeku Moravu.

"Oprava stávajícího mostu, který převádí silniční, tramvajový a pěší provoz přes řeku Bystřici bude spočívat v kompletním odstranění stávajících vrstev na nosné konstrukci, provedení nové izolace, nová bude i vozovka, kolejový svršek, chodníky a součástí bude také oprava zábradlí. Odborníci také provedou sanaci povrchů na spodní stavbě a podhledu," uvedla Jana Doleželová z tiskového oddělní radnice. Původně se počítalo s cenou veřejné zakázky ve výši téměř 26 milionů korun bez DPH, v soutěži se podařilo cenu snížit.

Zahájení stavebních prací je plánováno na konec března, hotovo by mělo být koncem října letošního roku. "I v tomto případě se nám podařilo pečlivě plánovat a koordinovat. Stavební práce proto proběhnou v době, kdy na trase mezi Žižkovým náměstím a hlavním nádražím nejezdí tramvaje kvůli tomu, že zde probíhají protipovodňová opatření a opravuje se velký most přes Moravu," uvedl námětek primátora Martin Major (ODS).

Most přes řeku Moravu na rušné Masarykově třídě byl uzavřen loni v březnu. Stavbaři jej zbourali a nyní na místě staví novou mostní konstrukci. Stavba je součástí protipovodňových opatření u centra Olomouce, která začala předloni na jaře a má trvat čtyři roky. Stát bude zhruba 750 milionů korun. Součástí projektu je stavba dvou mostů v Komenského ulici a na Masarykově třídě, výstavba hrází a protipovodňových zdí nebo rozšíření koryta řeky Moravy i nábřeží. Nový most v Komenského ulici už byl loni v únoru otevřen pro dopravu.