Cime 2 kvartál 2024

Olomouc čekají rekonstrukce frekventovaných silnic, omezí i tramvaje

Olomouc 13. ledna (ČTK) - Obyvatele Olomouce čekají v letošním roce opravy některých frekventovaných silnic, které budou mít vliv na osobní, ale i tramvajovou dopravu. Patřit k nim bude především rekonstrukce třídy Svobody u okresního soudu a polikliniky, ale také oprava úseku mezi dvěma mosty na Masarykově třídě, informovali dnes ČTK zástupci olomoucké radnice. Radní tento týden schválili 14 oprav komunikací ve městě za celkem 77 milionů. Součástí balíku oprav jsou nejen samotné komunikace, ale například i související mosty či zastávky MHD.

Oprava na jedné z nejfrekventovanějších komunikací v centru Olomouce, a to třídě Svobody, se dotkne křižovatek u okresního soudu a křižovatky s ulicí Aksamitova. Na tyto opravy je vyčleněno 11,3 milionu korun. "Tyto velké investiční akce jsou nutné jak kvůli stavu vozovek, tak především kvůli tramvajovým tratím, které už nutně musejí být opraveny," uvedl primátor Miroslav Žbánek (ANO).

Opravy si vyžádají uzavírky a také výluky v tramvajovém provozu. Město je chce proto zkoordinovat s ostatními stavebními akcemi. "Spuštěny budou až v polovině léta, jasnou podmínkou je, že již bude dokončena druhá etapa protipovodňových opatření a znovu otevřena Masarykova třída," řekl primátor. Masarykovu třídu čeká ještě před dokončením protipovodňových opatření a otevřením nového mostu oprava v úseku mezi dvěma mosty. Stavbaři opraví také vozovku i chodníky. Zastávka U Bystřičky ve směru k nádraží se změní, vypadat bude stejně jako zastávka Výstaviště Flora. Město investici za 8,8 milionu korun plánuje již na březen.

Mezi největší investice, a to za 15 milionů korun, bude patřit oprava Rokycanovy ulice a oprava vozovky v Okružní ulici mezi křižovatkami s ulicí Hněvotínská a ulicí Za Vodojemem. Město chce letos investovat také do rekonstrukce různých menších staveb, jako jsou propustky, lávky nebo třeba autobusové zastávky Naplánováno je i nové zastřešení vstupu do podchodu v prostoru před nádražím v Jeremenkově ulici či úprava místa před krematoriem a oprava komunikace ke sběrovému dvoru v Neředíně.