husqvarna

Olbramovice postaví záchytné parkoviště pro 181 aut

Olbramovice (Benešovsko) 25. března (ČTK) - Olbramovice na Benešovsku postaví ve spolupráci s krajem záchytné parkoviště pro 181 aut. Náklady jsou přes 11 milionů korun, většinu by měla pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu z peněz určených na takzvané integrované teritoriální investice (ITI). ČTK o tom dnes informovala Helena Frintová z krajského úřadu.

Parkoviště P+R má vzniknout poblíž vlakového nádraží. Obec si zpracovala technickou studii, která podle Frintové prokázala, že je toto místo pro výstavbu vhodné. Plánované parkoviště lze podle hejtmanství přiřadit k projektům krajských záchytných parkovišť, které již schválila rada kraje.

"I tady se jedná o spádové místo pro širší oblast, kde velké množství lidí nastupuje na vlak," uvedl krajský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN). Připomněl, že lidé z Olbramovic jezdí směrem na Benešov a na Prahu nebo opačným směrem do Tábora či Českých Budějovic. "Velkou výhodou tohoto místa je i zastavování rychlíků," dodal radní.

Pozemek, na němž má pozemní parkoviště vzniknout, je ve vlastnictví obce. Z ITI má být hrazeno 70 procent nákladů, kraj na projekt přidá 3,3 milionu korun. Roční provozní náklady jsou odhadnuty na cca 60.000 Kč.

Hejtmanství by tak mělo vybudovat celkem 12 parkovišť financovaných z ITI a vlastních zdrojů. Další budou v obcích Zeleneč-Mstětice, Hostivice, Tuklaty, Čerčany, Rudná, Líbeznice, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Poříčany, Světice, Dubenec a Úvaly.