husqvarna

Okružní křižovatku ve Vsetíně ozdobí šestimetrová brána s andělem a ovcemi

Vsetín 16. srpna (ČTK) - Okružní křižovatku v Mostecké ulici ve Vsetíně ozdobí šest metrů vysoká brána. V jejím čele bude vyobrazený anděl s rozpjatými křídly obklopený dvěma ovcemi po stranách. Návrh uměleckého prvku, který je inspirovaný znakem města, zpracovalo a zhotoví architektonické Studio Zlámal, uvedla v dnešní tiskové zprávě mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Hotovo by mělo být v polovině září. "Novým prvkem chceme oživit a zatraktivnit prostor v centru Vsetína. Tato brána do města, vycházející z městského znaku, bude také originálním přivítáním pro všechny přijíždějící," uvedl starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL). V následujících letech podle něj plánuje radnice ozdobit podobnými prvky s folklorními motivy další dvě okružní křižovatky.

"Chtěli jsme, aby byly kruhové objezdy v našem městě esteticky ztvárněny a lišily se od jiných měst. Jejich originalita přispěje k ozvláštnění atmosféry, a navíc budou všechny tematicky spjaty s naším městem i regionem, a tím se stanou prvkem, který nelze v jiném prostředí opakovat," doplnila radní Martina Hovořáková (ANO).

Brána bude z tenkostěnné železobetonové konstrukce a upevněna do dvou masivních patek. Její vrchol ozdobí kovové prvky v podobě anděla a dvou ovcí. Vznik brány přijde městský rozpočet na necelé dva miliony korun.