husqvarna

Od poloviny listopadu má být opravovaná silnice v Kunovicích opět průjezdná

Kunovice (Uherskohradišťsko) 13. října (ČTK) - Silnice I/55 v Kunovicích na Uherskohradišťsku, která je kvůli rekonstrukci uzavřena od července, by měla být znovu průjezdná bez omezení od poloviny listopadu. V tiskové zprávě to dnes uvedla Lucie Trubelíková ze zlínského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). V současné době musí řidiči využívat několikakilometrovou objízdnou trasu přes místní část Uherského Hradiště Míkovice a silnici I/50.

Stavba nyní pokračuje pokládkou asfaltu. "Na stavbě se snažíme postupovat co nejrychleji, aby bylo současné dopravní omezení co nejkratší. Jak jsme už avizovali, tuto etapu dokončíme o 14 dní dříve proti původnímu plánu. Do poloviny listopadu však zůstane dopravní omezení neměnné," uvedla Trubelíková a doplnila, že od 17. listopadu ŘSD plánuje silnici I/55 opět zprovoznit, zatím v režimu předčasného užívání, bez omezení.

Druhou etapu rekonstrukce 1,2 kilometru dlouhého úseku silnice, který denně využívají tisíce automobilů, zahájí ŘSD příští rok na jaře. Práce si opět vyžádají omezení provozu. "Půjde o práce v hlavní křižovatce u staré školy a v jejím nejbližším okolí. Vozidla nad 7,5 tuny budou jezdit po trase Staré Město - Moravský Písek, menší auta přes Hluk," uvedla Trubelíková. V některých dnech podle ní budou vedeny objížďky po místních komunikacích v Kunovicích. "Objízdná trasa přes Míkovice by již neměla být využívána," doplnila.

Rekonstrukce silnice v Kunovicích se týká úseku zhruba od podjezdu pod železniční tratí po kostel svatého Petra a Pavla. Stavba za 116 milionů korun bez DPH má podle silničářů zajistit plynulost a bezpečnost silničního provozu na průtahu Kunovicemi.