husqvarna

Obyvatele Litomyšle i řidiče projíždějící městem letos čekají dopravních omezení

Litomyšl (Svitavsko) (ČTK) - Obyvatele Litomyšle i řidiče projíždějící městem letos čeká několik dopravních omezení. Budou způsobena opravami zámku, ulic, inženýrských sítí i pořádáním festivalu Smetanova Litomyšl, uvedla mluvčí radnice Anna Doubravová. Největší dopad na dopravu zřejmě bude mít rekonstrukce nadchodu u Smetanova domu nad silničním průtahem.

Demolice mostovky lávky je naplánovaná od 17. do 19. března, během ní bude silnice v ulici kpt. Jaroše úplně uzavřená. Objízdné trasy pro vozidla nad 3,5 metru výšky povedou v obou směrech kvůli malé výšce železničního viaduktu v ulici T. G. Masaryka přes Smetanovo náměstí. Vozidla do výšky 3,5 metru budou jezdit po ulici T. G. Masaryka. Pro další fáze rekonstrukce, která potrvá až do 31. října letošního roku, bude provoz na silnici v úseku zúžen na dva jízdní pruhy.

Opravy zámku, které již započaly, se dotknou hlavně pěších, nebudou moci procházet volně zahradami, ale pouze po některých cestách. Bude také omezeno parkování v horní části náměstí Václava Havla, zatím není jasné, zda natrvalo nebo jen nárazově.

Po dobu festivalu Smetanova Litomyšl od 15. června do 2. července, který se letos koná výjimečně v areálu zimního stadionu, bude v průběhu večerních pořadů uzavřen průjezd kolem hřbitova. Do přilehlé Prokešovy ulice budou v průběhu přehlídky moci vjíždět jen rezidenti, jinak bude ulice k dispozici návštěvníkům festivalu jako parkoviště. Na parkoviště pod atletickým stadionem se bude zajíždět z ulice U Plovárny. Kvůli volnému průjezdu pro kamiony s divadelní technikou bude po celou dobu konání Smetanovy Litomyšle vyznačen zákaz parkování podél budovy šaten městské plovárny.

Uzavírky či omezení provozu s sebou přinesou i rekonstrukce plynovodu v ulicích Nerudova, Vodní valy, Šmilovského a na Smetanově náměstí, práce potrvají až do 6. srpna. Další uzavírka od 13. března do 7. května čeká tranzitní dopravu městem kvůli opravám chodníků a silnice od okružní křižovatky na I/35 u hotelu Dalibor po křižovatku ulice Zahájská a Havlíčkova. Od dubna do srpna připravuje Ředitelství silnic a dálnic opravu asfaltového povrchu od světelné křižovatky po výjezd směrem na Svitavy. Provoz na silnici I/35 bude v této době zúžen do dvou jízdních pruhů.