Komatsu potřebu bagr

Obyvatelé Huzové budou v referendu hlasovat o sídle obecního úřadu

Huzová (Olomoucko) (ČTK) - V Huzové na Olomoucku se dnes koná referendum ohledně budoucího sídla obecního úřadu. Ten by se měl podle plánů radnice přemístit do nově vybudovaného víceúčelového domu, který má být na místě bývalé nedostavěné jídelny stojící desítky let na náměstí. K otázce se budou zdejší obyvatelé vyjadřovat od 10:00 do 20:00, výsledky by měly být známy dnes večer.

Lidé dnes budou hlasovat o tom, zda souhlasí s projekční přípravou a případnou výstavbou nové budovy obecního úřadu. Podle starostky Yvony Jirušové je ale otázka nepřesně položená a neodpovídá skutečnému záměru obce. Ta chce totiž úřad přesunout do plánované stavby multifunkčního domu, který poskytne v první řadě zázemí pro pořádání společenských, kulturních a sportovních akcí.

Objekt má vzniknout na místě staré nedostavěné budovy jídelny v centru obce. Obec chátrající nemovitost v roce 2020 koupila za půl milionu korun a rozhodla se jí zbourat. Demolice už začala a skončit má v březnu. Do projektu se chce obec pustit pouze v případě získání dotace. Obec odhaduje náklady spojené s provedením referenda na 20.000 korun.