Komatsu potřebu bagr

Obchvat obce Nové Sedlice má pravomocné územní rozhodnutí

Opava (ČTK) - Obchvat obce Nové Sedlice na Opavsku má pravomocné územní rozhodnutí. Projekt je součástí nové silnice 1/11 spojující Ostravu, Opavu a polské hranice na Bruntálsku. Silnice za téměř 700 milionů korun by měla být dokončena a uvedena do provozu v roce 2029. ČTK to dnes řekl tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 Martin Dostál.

"To že územní rozhodnutí na tuto stavbu je pravomocné, je velmi dobrá zpráva, a to nejen pro lidi v Nových Sedlicích, ale zejména pro všechny řidiče, kteří každodenně využívají jedenáctku mezi Ostravou a Opavou. Je to velmi významný krok v pokračování přípravy této, pro západní část našeho kraje, klíčové dopravní tepny," řekl předseda Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 – I/57 a opavský radní pro dopravu Petr Popadinec.

Na státem připravovanou přeložku silnice I/11 v Nových Sedlicích bude v Sedlicích navazovat obchvat Štítiny. Na něj byla zpracována technická studie, kterou spolufinancovalo sdružení. Tento obchvat nyní projektově připravuje Moravskoslezský kraj.

Kraj letos v dubnu vyhlásil tendr na zpracovatele dokumentace na obchvat Štítiny. "Cílem je, aby se řidiči z Kravař a okolí mohli komfortně na jedenáctku napojit a nemuseli jezdit přes Štítinu. Chceme tuto stavbu připravit tak, aby se mohla stavět zároveň s obchvatem Nových Sedlic," řekl náměstek moravskoslezského hejtmana Jaroslav Kania (ODS).

Obchvat Nových Sedlic bude dlouhý 1800 metrů. Nynější silnice vede zastavěným územím a výjezdy od domů jsou napojeny přímo na frekventovanou komunikaci. Ve směru na Opavu bude navazovat na připravovaný jižní obchvat opavské části Komárov. Na už dokončený obchvat Mokrých Lazců pak silnice navazuje ve směru na Ostravu. Podle ŘSD by v roce 2024 mělo být vydáno stavební povolení a v roce 2027 by mohla začít stavba.