Cime 2 kvartál 2024

Obchvat jihočeského Lišova se začne stavět zřejmě ještě letos

Lišov (Českobudějovicko) 26. dubna (ČTK) - Obchvat Lišova na Českobudějovicku se začne stavět zřejmě ve třetím letošním čtvrtletí. Krajský úřad Jihočeského kraje vydal stavební povolení. Na twitteru o tom informoval generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Předpokládané náklady na obchvat budou 1,25 miliardy korun bez daně.

"Na 9,5 kilometru dlouhou stavbu se zároveň dokončuje majetkoprávní příprava," uvedl Mátl. V březnu vypsalo ŘSD výběrové řízení na stavitele, nabídky lze podat do 25. května. ŘSD chce začít stavět v letošním třetím čtvrtletí.

Obchvat povede po silnici I/34, která spojuje České Budějovice s Jindřichovým Hradcem. Odvede dopravu z Lišova a také z vedlejších Štěpánovic. Řidiči by tak na cestě z Českých Budějovic do Třeboně neměli projíždět žádnou obcí. ŘSD předpokládá, že obchvat bude v provozu od roku 2024. Zahrne devět mostů dlouhých dohromady 232 metrů i jednu mimoúrovňovou křižovatku. Na stejné silnici I/34 zahájilo ŘSD loni v srpnu práce na obchvatu Dolní Lhoty na Jindřichohradecku.