husqvarna

Oaks Prague postupně roste, dokončuje první fázi

Praha 23. září 2021 (PROTEXT) - Oaks Prague postupně roste. Představuje vzorový byt a dokončuje 1. fázi

Oaks Prague, prémiový developerský projekt v Nebřenicích u Prahy, pokračuje ve výstavbě podle plánu. Pro zájemce je již nyní k dispozici vzorový byt, který se nachází v jednom z bytových domů od ateliéru Chapman Taylor Architects. Tato první část projektu, stejně jako bytové domy od studia JTP, budou dokončeny již letos na podzim. Oaks Prague nabídne nejen moderní bydlení ve stylu, který je v ČR zatím ojedinělý, ale i volnočasové aktivity podporující work-life balance. Projekt Oaks Prague je citlivě zasazený do středočeské krajiny v dosahu Prahy a naplno využívá blízkosti přírody. Svým obyvatelům nabídne i širokou škálu služeb.

V Nebřenicích, pouhých 20 minut od metropole, vzniká místo pro nový životní styl, který doposud známe pouze ze zahraničí. Exklusivní bydlení se službami concierge, 24/7 security, Deli Bistrem, školkou, golfovým hřištěm s licencí PGA National, hotelem a spa. Residenti budou mít k dispozici nadstandardní služby pro komfortní život, a navíc v srdci přírody. Domov, který splňuje nejvyšší požadavky na design, kvalitu a pohodlí, a přitom klade důraz na udržitelnost. Za oblíbenými sportovními aktivitami pak není nutné jezdit daleko a energii nebo inspiraci lze čerpat na dlouhých procházkách v přilehlém lese.

„Vytváříme v ČR nový životní styl hodný 21. století, kde svůj čas můžete věnovat jen tomu, na čem skutečně záleží, a užívat si aktivního odpočinku ať už s přáteli či s rodinou. Malebné okolí a čistá příroda za okny, doplněná službami na špičkové úrovni a v neposlední řadě prémiovým architektonickým a designovým řešením,“ popisuje projekt Oaks Prague Jan Zemánek, CEO a předseda představenstva společnosti Arendon, která je developerem projektu.

Kolaudace nízkoenergetických bytových domů, navržených významnými architektonickými studii Chapman Taylor a londýnskými JTP Architects, je naplánovaná na podzim 2021. Zájemci si mohli zvolit z 39 jedinečných bytů, od studiových apartmánů až po duplexy o 190 metrech čtverečních, 60 % z nich je nyní prodáno.

„Oaks Prague nabízí to nejlepší z obou světů. Městečko je zasazené v srdci středočeské krajiny, a přesto pouhých 20 minut od Prahy. Na podobě bytových domů jsme spolupracovali se světově proslulými architekty. Vzdušný a velkorysý prostor s nadčasovým designem dokonale zapadá do celkové filozofie projektu, pro který je typický aktivní životní styl a propojení s přírodou. Právě tuto atmosféru chceme prostřednictvím vzorového bytu co nejvíce přiblížit,“ říká Kateřina Poláková, Marketing & Sales Director společnosti Arendon.

Vzorový byt inspirovaný přírodou

Nedávno otevřený vzorový byt je součástí první rezidenční části Oaks Prague. Vzorový byt o dispozici 3+KK s velkou terasou nabízí mimo jiné smart home řešení. Design je dílem ateliéru Kunc Architects. „Při navrhování jsme se inspirovali přírodou a ladili interiér do jemných, teplých tónů. Naším cílem bylo podtrhnout výjimečnost prosluněného a vzdušného prostoru,“ říká Michal Kunc z ateliéru Kunc Architects.

Bytové domy a residence vznikají jako součást unikátního projektu rostoucího na ploše o 140 hektarech. Oaks Prague je ve střední Evropě výjimečný svou velikostí, komplexností a kvalitou. Projekt vzniká na několika úrovních. Rezidenční část bude po dokončení obsahovat přibližně 480 domovů v podobě atypických bytových domů, dvojdomků, samostatných rodinných domů a luxusních golfových vil.

Zázemí a služby

Všichni obyvatelé budou mít od počátku k dispozici zázemí v podobě poskytovaných služeb concierge, security či Deli Bistra. Příští rok navíc započne výstavba mateřské školky pro 40 dětí a také vinného sklepa v těsné blízkosti golfového klubu. V další fázi bude vybudováno spa, butikový pětihvězdičkový hotel a další sportoviště.

„Jedním z klíčových aspektů vize projektu Oaks Prague je vytvoření mimořádně kvalitního a zároveň originálního prostředí, které bude poskytovat svým obyvatelům nejen plně funkční, ale i vysoce estetický rámec pro jejich každodenní život. Tím je v měřítku dosavadních projektů v ČR nadstandardní úroveň architektonického a urbanistického řešení. Zapojili jsme proto mezinárodně uznávané architekty, kteří mají s projekty podobného rozsahu a charakteru zkušenosti a současně přinášejí inovativní řešení,“ říká Jan Zemánek, CEO a předseda představenstva společnosti Arendon.

Golf

V loňském létě bylo dokončeno 18 jamkové golfové hřiště s licencí PGA National. Hřiště ihned získalo v sedmém ročníku World Golf Awards dvě prestižní mezinárodní ocenění: Europe's Best Golf Course pro nejlepší evropské golfové hřiště roku 2020 a Czech Republic's Best Golf Course 2020. Dominantou, zázemím a golfovou klubovnou bude klasicistní zámeček, který byl v 19. století domovem rodiny von Schüttelsberg. Budova je kulturní památkou a v současné době probíhá její citlivá rozsáhlá rekonstrukce.

„Okolní příroda je jeden z nejdůležitějších aspektů projektu a obyvatelé si ji budou moci užívat i díky upraveným trasám pro procházky, běh či cyklistiku. Naše pozornost se upírá na obnovu lesů, péči o rybníky a louky a nezapomínáme ani na sběr dešťové vody. Udržitelnost je rovněž zásadní parametr od návrhů až po samotnou výstavbu všech částí projektu. Využíváme přírodní materiály, jako je kámen nebo dřevo, i moderní technologie, které zaručují co možná nejšetrnější provoz. Všechny budovy jsou nízkoenergetické, vybavené tepelnými čerpadly i systémy chytré domácnosti,“ prozrazuje Kateřina Poláková.

Za projektem Oaks Prague stojí společnost Arendon Development Company a.s., která je součástí skupiny Decimus Real Estate.

O projektu Oaks Prague

Oaks Prague představuje nový koncept prémiového bydlení v České republice. Budoucí obyvatelé se mohou těšit na život v nádherné přírodě, na moderní architekturu i na nejnovější technologie. Oaks Prague nabízí širokou škálu nemovitostí – byty, rodinné domy a jedinečné vily. Každá nemovitost má úžasný výhled, nabízí klid a soukromí. Bytové a rodinné domy jsou navrženy v úzké spolupráci se světově uznávanými architekty, jako jsou McGarry-Moon, Chapman Taylor, JTP Architects a Vivian Lee pro RM&PA. Součástí Oaks Prague je nejlepší golfové hřiště v Evropě, PGA National Czech Republic. Hřiště navrhl Kyle Phillips a jeho provoz zajišťuje společnost Troon International, pod značkou Troon Privé, světový lídr v oblasti správy golfových klubů.

O společnosti Arendon Development Company a.s.

Za projektem Oaks Prague stojí společnost Arendon Development Company a.s., která je součástí skupiny Decimus Real Estate zabývající se developmentem a investicemi do nemovitostí. Skupina sídlí v Londýně a věnuje se projektům v široké škále sektorů včetně rezidenčních, retailu a pohostinství. Každý projekt tvoří na míru s ohledem na danou lokalitu a dbá na vysokou kvalitu designu i provedení.