Komatsu potřebu bagr

O stavební pozemky ve Valašském Meziříčí se mohou ucházet nově i právnické osoby

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) 2. února (ČTK) - Valašské Meziříčí na Vsetínsku upravilo podmínky prodeje stavebních pozemků v místní části Juřinka. Nově se mohou do elektronické aukce přihlásit také právnické osoby, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Jakub Mikuš. O pozemky, které město dosud nabízelo fyzickým osobám, zatím lidé neměli zájem.

Město nabízí v Juřince 21 stavebních parcel. Minimální kupní cena je 2300 korun za metr čtvereční. Do konce letošního roku má být hotová technická infrastruktura pro jednotlivé pozemky. Jde o kanalizaci, vodovod, elektrické přípojky či komunikace, radnice za to zaplatí 27 milionů korun bez DPH.

"Naším prvotním cílem bylo umožnit nákup pozemků pouze fyzickým osobám s tím, že uchazeč mohl zakoupit jednu stavební parcelu. Chtěli jsme tak zabránit spekulacím. Bohužel jsme zřejmě kvůli složité ekonomické situaci v loňském roce kupce nenašli. Proto nyní zastupitelé rozhodli o úpravě podmínek prodeje tak, aby se do elektronické aukce mohly přihlásit jak fyzické, tak i právnické osoby," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).

Nově také může jeden zájemce koupit více pozemků a vybudovat například řadovou zástavbu. Nepřípustnými stavbami jsou mobilheimy či maringotky. "Kupující se mohou do aukce hlásit až do letošního 31. srpna. Cena za metr čtvereční činí 2300 korun a jsou v ní zahrnuty náklady na vybudování technické infrastruktury. Po jejím dokončení budou pozemky kupujícím také předány. Následně mají tři roky na to, aby získali stavební povolení s tím, že zápis stavby do katastru nemovitostí musí provést do pěti let od zahájení výstavby," uvedla vedoucí odboru majetkové správy radnice Alena Schattke.