Komatsu potřebu bagr

O stavbu D6 u Hořoviček má zájem sedm firem, nejvýhodnější nabídka je 1,5 mld.Kč

Hořovičky (Rakovnicko) 13. října (ČTK) - O stavbu dálnice D6 u Hořoviček má zájem sedm firem, nejvýhodnější nabídka je 1,5 miliardy korun bez DPH. Podalo ji sdružení firem Berger Bohemia, Eurovia CS a Stavby mostů, informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na twitteru. O stavební povolení požádalo letos v únoru, na místě pokračuje záchranný archeologický průzkum. Práce na stavbě by měly začít příští rok.

Předpokládaná cena stavby více než pětikilometrového úseku dálnice měla podle projektu stát téměř dvě miliardy korun bez DPH. Hodnotící komise nyní prověřuje reference a cenové nabídky všech účastníků výběrového řízení. Poté může zhotovitele oficiálně vybrat a po uplynutí zákonných lhůt s ním podepsat smlouvu.

Archeologové při průzkumu u Hořoviček našli nálezy z mladší doby kamenné i mladší doby železné, objevili například opevněný germánský dvorec.

Na Rakovnicku nyní pokračuje stavba D6 na obchvatu Krupé. Nabídky na stavbu navazující trasy u Hořesedel mohou firmy zasílat ŘSD do pátku. Stavba by zde měla začít také příští rok. U Hořešovic a Hořešoviček jsou poslední nezahájené středočeské úseky D6. Kromě toho ještě zbývá dostavět čtyři úseky v Karlovarském kraji a jeden v Ústeckém kraji.