Cime 2 kvartál 2024

O stavbu D6 u Hořesedel má zájem osm firem, nejvýhodnější nabídka je 1,9 mld.Kč

Hořesedly (Rakovnicko) 13. října (ČTK) - O stavbu dálnice D6 u Hořesedel na Rakovnicku má zájem osm firem, nejvýhodnější nabídka je téměř 1,9 miliardy korun bez DPH. Podalo ji sdružení firem Berger Bohemia, Eurovia CS a Stavby mostů, uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl na twitteru.

"Na 9,2 km dlouhou stavbu je požádáno o vydání stavebního povolení," informoval Mátl. Předpokládaná cena úseku úseku dálnice měla podle projektu stát zhruba 2,2 miliardy korun bez DPH. Hodnotící komise ještě posoudí náležitosti všech nabídek, poté může oficiálně vybrat a zveřejnit vítěze tendru.

Minulý týden obdrželo ŘSD nabídky i na stavbu přibližně pětikilometrové části dálnice u Hořoviček, podalo je sedm firem. Nejvýhodnější je 1,5 miliardy korun bez DPH od sdružení firem Berger Bohemia, Eurovia CS a Stavby mostů, tedy od stejného sdružení jako v případě Hořesedel. Stavba u Hořesedel i Hořoviček by měla začít příští rok.

Na Rakovnicku od letošního března pokračují práce na výstavbě dálnice D6 na obchvatu Krupé. U Hořešovic a Hořešoviček jsou poslední nezahájené středočeské úseky D6. Kromě toho ještě zbývá dostavět čtyři úseky v Karlovarském kraji a jeden v Ústeckém kraji.