husqvarna

O stavbě hal u Modlan na Teplicku bude rozhodovat krajský úřad

Modlany (Teplicko) 2. července (ČTK) - O stavbě šesti velkých skladovacích hal u Modlan a Rtyně nad Bílinou na Teplicku bude rozhodovat krajský úřad. ČTK to dnes řekla vedoucí odboru územního plánování a stavebního úřadu v Teplicích Lenka Mirgová. Obec Modlany se totiž odvolala proti předešlému rozhodnutí stavebního úřadu, který stavbu hal na zelené louce schválil.

Haly chce stavět firma PH-Real, má jít o tzv. PH Park. Haly mají stát 14 kilometrů jihozápadně od Ústí nad Labem, na návrší severně od silnice I/63 u přivaděče k dálnici D8. Šest hal má stát na ploše 110.000 metrů čtverečních a mají sloužit ke skladování a lehké výrobě. Záměr počítá i s výstavbou dopravní infrastruktury a 700 parkovacími místy. Pokud firma získá všechna potřebná povolení, plánuje zahájení stavby hal na přelomu let 2022 až 2023.

Ke stavbě se už v minulosti mohla vyjádřit veřejnost. Místní záměr odmítali kvůli mimořádnému zásahu do orné půdy nejvyšší kvality. Proti stavbě se na tehdejším veřejném projednání vyslovili i zemědělci, podle kterých areál bude oteplovat místní mikroklima a snižovat srážky.