husqvarna

Nymburská nemocnice dostane od EU 150 milionů na rozvoj

Nymburk 16. srpna (ČTK) - Nemocnice Nymburk, jejímž majitelem je město, dostane dotaci od Evropské unie ve výši 150 milionů korun na svůj rozvoj. Peníze využije na nákup přístrojového vybavení a přístavbu k pavilonu A, informovala dnes nemocnice v tiskové zprávě.

V dostavěné části pavilonu své místo najde nová multioborová JIP, která bude vyhovovat současnému rozložení zdravotní péče v objektech nemocnice. V dalších patrech se rozšíří oddělení chirurgie a gynekologicko-porodnické oddělení.

"Tohle je přelomový okamžik pro naši nemocnici. Mám o to větší radost, že jsme se v různých fázích přípravy setkávali s tvrzeními, že nemůžeme stihnout připravit projektovou dokumentaci, že to nezvládneme," uvedla jednatelka nemocnice Nela Gvoždiáková.

Město nechalo v roce 2019 vyměnit vedení nemocnice. "Čas ukázal, že naše rozhodnutí z roku 2019 při změně vedení nemocnice bylo správné. Následně radou města schválená strategie nemocnice pro období 2019 až 2025 se ukázala jako zdravý krok pro budoucí směřováním naší nemocnice. Přislíbená investice do budov pro toto období ve výši 112 milionů korun už má své pozitivní výsledky," řekl starosta Tomáš Mach (Nymburk s klidem).

Několik milionů město investovalo například do rekonstrukce hlavního vchodu do nemocnice, vybudování centrálních skladů, rekonstrukci lékařských pokojů, zázemí zdravotnického personálu a skladu na gynekologicko-porodnickém oddělení spolu se čtyřmi nadstandardními pokoji. "V tomto roce se chystá rekonstrukce patologie. Nemocnice ale nezahálí a umí si peníze obstarat i sama z jiných zdrojů," uvedl Mach.