Mercedes

Nymburk využije budovu bývalé radnice na rozšíření MŠ a jako centrum pro seniory

Nymburk (ČTK) - Nymburk využije historickou budovu v Palackého ulici, ve které do roku 2004 sídlila radnice, pro zvýšení kapacity sousední mateřské školy o dvě třídy a jako centrum pro seniory. Vzniknout tam mají také byty a kanceláře. Město má hotovou architektonickou studii a nyní spustilo výběrové řízení na projektanta. Předpokládaná cena dokumentace, ze které mají vzejít i náklady na přestavbu, činí 2,5 milionu korun. Na budoucí rekonstrukci bude město usilovat o získání dotací. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí města Marta Svobodová.

"Dům má bohatou historii, a proto si zaslouží i citlivý přístup. Vzhledem k jeho poloze vedle mateřské školy Čtyřlístek jsme zvažovali možnost využít objekt pro potřeby sousední školky a rozšířit tak její kapacitu o další dvě třídy, což představuje 30 dětí včetně propojení přilehlé zahrady se stávající školkou," uvedl místostarosta Zdeněk Vocásek (ODS). V dalších patrech by mělo být komunitní centrum pro seniory, kanceláře pro městské organizace a podkrovní byty. Studie počítá také s umístěním výtahu.

Vilu se zahradou na rohu Palackého třídy a ulice Maršála Koněva nechal v 80. letech 19. století postavit velkoobchodník a mecenáš Jan Baptist Nebeský. Do vlastnictví ji město získalo v roce 1927, v letech 1929 až 2004 v ní sídlil městský úřad, později Nymburské kulturní centrum.