Cime 3 kvartal 2024

Nymburk vypíše koncesní řízení na rekonstrukci a provoz zimního stadionu

Nymburk (ČTK) - Nymburk připravuje rekonstrukci zimního stadionu, který loni převzal do svého vlastnictví v zanedbaném stavu. Zastupitelé města ve středu schválili vypsání koncesního řízení, další kroky se uskuteční formou takzvaného PPP projektu, tedy za pomoci soukromých peněz. Vybraná firma má zajistit projektové přípravy, rekonstrukci i provoz stadionu. Předpokládaná hodnota stavebních prací ve veřejné zakázce bude zhruba 200 milionů korun bez DPH. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí města Olga Vendlová.

"Aktuálním krokem je vypracování zadávací dokumentace na základě studie, kterou máme k dispozici, a následně vypsání výběrového řízení na projektování, rekonstrukci a provoz Zimního stadionu Nymburk," uvedl starosta Tomáš Mach (Nymburk s klidem). Součástí zakázky má být i provoz parkoviště. Město bude usilovat o získání dotace z Národní sportovní agentury.

Zadání koncesního řízení bude zahrnovat také využití fotovoltaiky. "V opravených prostorech počítáme se zázemím jak pro hokejový klub HC Nymburský lev, který vloni předal stadion městu, tak pro Krasobruslařský klub Nymburk," doplnil Mach.

Radnice počítá se zahájením spolupráce s koncesionářem v září, kdy mají začít práce na projektové dokumentaci. Rekonstrukce by měla být hotová v roce 2025.

Město získalo stadion loni od hokejového klubu Nymburský lev za symbolickou jednu korunu. Zavázalo se, že klubu umožní bezplatné užívání stadionu. Odhadní cena nemovitostí v areálu stadionu převáděných loni byla podle znaleckého posudku přes 63 milionů korun. Od roku 2004 město přispělo na provoz, údržbu a opravy stadionu postaveného v roce 1974 zhruba 60 milionů korun.