Cime 2 kvartál 2024

Nymburk prodá další pozemky v průmyslové zóně pro výrobní závod Linde+Wiemann CZ

Nymburk (ČTK) - Nymburští zastupitelé dnes schválili budoucí prodej více než pěti hektarů obecních pozemků v severní průmyslové zóně společnosti J&T IB and Capital Markets. Chce na nich vybudovat závod pro dodavatele dílů automobilového průmyslu, společnost Linde + Wiemann CZ. Cena pozemků je 41 milionů korun. Pro smlouvu o budoucí smlouvě kupní hlasovalo 12 ze 17 přítomných zastupitelů.

Společnost Linde + Wiemann CZ má výrobní závod v Lysé nad Labem a od roku 2012 rovněž v Benátkách nad Jizerou. V žádosti městu uvedla, že lokalitu Nymburku vidí jako strategickou pro přemístění výrobního programu a budoucí rozvoj. Ve výrobě by podle společnosti mohlo najít v budoucnu práci 200 až 250 lidí. Součástí závodu na 30.000 metrech čtverečních by měly být tři haly. Závod pro výrobu kovových dílů pro automobilový průmysl bude vyžadovat i odkoupení dalších pozemků, které nejsou ve vlastnictví města. "Současně pro ucelení kompaktnějšího území žadatel jedná o odkoupení okolních přilehlých pozemků se soukromými vlastníky," uvádí město v usnesení. Předpokládá se, že provoz začne v polovině roku 2025, uvedl jednatel společnosti Jan Červený.

Vedení města má nyní připravit návrh plánovací smlouvy na vybudování technické infrastruktury a silnic v okolí plánovaného závodu.