Cime 1 kvartál 2024

Nymburk příští rok opraví další část sídliště Jankovice, vyhlašuje tendr

Nymburk 18. listopadu (ČTK) - V Nymburce připravují na příští rok další část rozsáhlé obnovy sídliště Jankovice. Radní ve středu schválili vyhlášení veřejné zakázky na čtvrtou etapu, která zahrne oblast mezi ulicemi Šeříková a Topolová. Součástí je zejména obnova silnic, chodníků a nová parkovací místa. Předpokládaná cena bude 28 milionů korun bez DPH, informovala dnes mluvčí města Olga Vendlová.

"V rámci čtvrté etapy plánujeme rozšíření stávajících komunikací, výstavbu nových chodníků a zvýšení počtu parkovacích míst. Bude vybudována nová autobusová zastávka," uvedl místostarosta Bořek Černý (Nymburk s klidem). Město počítá také s výsadbou stromů a keřů, parkovací plochy budou mít vsakovací dlažbu. Součástí bude rozšíření veřejného osvětlení a nový městský mobiliář a dopravní značení.

Na sídlišti Jankovice žije zhruba 3000 lidí, což je zhruba pětina celkového počtu obyvatel města. Je to jedno z nejstarších sídlišť v Nymburce. Postupné opravy a modernizace město dělá od roku 2020 a rozdělilo je do pěti etap. Dokončení nynější třetí části v ulicích Šeříková a Růžová a vnitroblocích panelových domů se plánuje na začátek roku 2023. Město zatím do tří částí investovalo kolem 60 milionů korun.