husqvarna

Nymburk nechá zpracovat architektonickou studii na využití budovy bývalé radnice

Nymburk (ČTK) - Nymburk hledá nové využití pro historickou budovu v Palackého ulici, ve které do roku 2004 sídlila nymburská radnice. Část prostor dnes využívá Nymburské kulturní centrum. Vedení města nechalo zpracovat architektonickou studii a průzkum. Zvažuje například vybudovat tam komunitní centrum pro seniory a byty nebo mateřskou školu. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí města Olga Vendlová.

"Uvažujeme zde o vytvoření komunitního centra pro seniory a bytů. Nabízí se zde také možnost rozšíření kapacity mateřských škol s využitím zahrady a kuchyně sousední mateřské školy Čtyřlístek," uvedl starosta Tomáš Mach (Nymburk s klidem). Město zadalo architektonickou studii a stavebně technický průzkum, následovat má zpracování projektové dokumentace. Na budoucí rekonstrukci bude usilovat o získání dotací.

Vila se zahradou na rohu Palackého třídy a ulice Maršála Koněva byla postavena v 80. letech 19. století. Do vlastnictví ji město získalo v roce 1927, v letech 1929 až 2004 v ní sídlil městský úřad, později Nymburské kulturní centrum.