Cime 3 kvartal 2024

Nymburk chce koupit zimní stadion, čeká ho další jednání s majitelem

Nymburk 8. března (ČTK) - Havarijní stav nymburského zimního stadionu přiměl jeho majitele, hokejový klub Nymburský lev, k dalšímu jednání s městem. Nymburk má už několik let úmysl převzít stadion do svého vlastnictví. Na rekonstrukci chátrajícího objektu nemá majitel prostředky. Před třemi lety město odkoupilo pozemky pod stadionem a před rokem nechalo zpracovat studii pro projektovou dokumentaci na rekonstrukci. Aktuálně čeká na doložení platných revizí a dalších dokumentů ze strany majitele, další podmínky převodu by měli projednat zastupitelé, informoval Nymburk na svém webu.

"Stav stadionu odpovídá tomu, ve kterém roce byl postaven," sdělil dnes ČTK předseda klubu Nymburský lev Martin Krejčík. Klub podle něj zájem o převod budovy na město má a v následujících dnech očekává další jednání s vedením města i provozovatelem. Tím je společnost Ned Hockey, která na stadionu kromě sportovního areálu provozuje i hotel.

"Velice neradi bychom byli po převzetí zimního stadionu do majetku města nuceni areál zavřít pro nesplňování základních podmínek pro jeho provoz. Město jako řádný hospodář potřebuje před koupí zimního stadionu vidět platné revize a další dokumenty zásadní pro jeho provoz," uvedl starosta Nymburka Tomáš Mach (Nymburk s klidem). Otázka případného financování převodu, rekonstrukce a dalších kroků podle mluvčí města Olgy Vendlové není na místě, dokud se vedení města neseznámí se skutečným stavem objektu.

Od roku 2004 město přispělo na provoz, údržbu a opravy stadionu postaveného v roce 1974 téměř 60 milionů korun. Pro řešení havarijního stavu stadionu připravilo studii jako podklad pro zadání projektové dokumentace rekonstrukce.