Cime 2 kvartál 2024

Nový Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague přináší prvotřídní gastronomii s unikátním panoramatickým výhledem

Česká hotelová síť PYTLOUN HOTELS, která působí na trhu již od roku 2003 a provozuje čtrnáct designových, tradičních a apartmánových hotelů v České republice, se může pochlubit další novinkou. Nejnovějším přírůstkem do jejího portfolia je Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague, umístěný na střešních terasách hotelu Pytloun Boutique Hotel Prague na Václavském náměstí, který nabízí hostům jedinečný zážitek ve vyšších sférách nad Prahou. S rozlohou až 220 metrů čtverečních poskytuje Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague exkluzivní prostředí s nádherným 360° panoramatickým výhledem na Pražský hrad, Františkánskou zahradu, Václavské náměstí a celé panorama Prahy. Otevřením tohoto unikátního prostoru byla dokončena plánovaná rekonstrukce a rozšíření hotelu, což vedlo k jeho rekvalifikaci z 4hvězdičkového na 5hvězdičkový standard.

Hosté si mohou užívat jedinečnou atmosféru venkovního prostoru v lounge stylu, který je vybaven pohodlným sezením, osázený slunečníky, květináči a truhlíky s rostlinami a květinami. S kapacitou pro 70 hostů k sezení a dalších 70 míst k stání je ideálním místem pro relaxaci, oslavy, setkání s přáteli nebo pořádání soukromých i firemních akcí. Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague je otevřen od 8:00 ráno, kdy se začínají podávat snídaně, až do půlnoci. Architektonický návrh a design teras jsou dílem Lukáše Pytlouna a renomovaného designového studia Vrtiška & Žák.

„Právě v těchto dnech jsme dokončili stavbu střešních teras v našem pražském hotelu Pytloun Boutique Hotel Prague na Václavském náměstí. Tím jsme úspěšně dokončili plánovanou rekonstrukci a dostavbu, jejímž výsledkem je rekvalifikace hotelu z 4hvězdičkového na 5hvězdičkový standard,“ říká Lukáš Pytloun, generální ředitel sítě PYTLOUN HOTELS, a dodává: „Během letních měsíců budou hostům k dispozici nejen prvotřídní gastronomie a signature drinky od zkušených barmanů, ale také živá hudební produkce a další zajímavé akce v tomto exkluzivním prostoru, odkud se naskýtá dechberoucí 360° panoramatický výhled na Prahu."

Proškolený tým barmanů připravuje vysoko nad Prahou unikátní signature koktejly, které ohromí svou kreativitou a chuťovým zážitkem. Hosté si mohou dopřát tři druhy bohatých snídaní – anglickou, americkou a fitness, které jsou podávány až do 11 hodin, a během dne si vychutnat moderní českou kuchyni připravovanou kuchařským týmem pod vedením zkušeného šéfkuchaře Denise Wágnera. Ve večerních hodinách mohou hosté zakusit jedinečný výhled na Prahu a navodit si neopakovatelnou atmosféru a energii díky živým hudebním vystoupením v prostorném střešním prostoru Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague. Tento exkluzivní prostor je také možné pronajmout pro soukromé nebo firemní akce, tiskové konference, produktová představení, přednášky, filmové projekce, svatby, zásnuby nebo romantické privátní večery s živou hudbou a nezapomenutelným 360° výhledem na Prahu.

Historie Domu U Zlaté pšenice

Pytloun Boutique Hotel Prague ***** se nachází na Václavském náměstí 16 v historickém Domě U Zlaté pšenice z roku 1926, který je jednou z prvních staveb v Praze, kde byla využita technologie stavění z železobetonu. Původně měl být obchodním domem, ale těsně před jeho dokončením se původní vlastníci dohodli, že z něj udělají hotel Majestic. Po znárodnění zde byl až do roku 1992 hotel Družba. V tomtéž roce prošel dům kompletní rekonstrukcí a stala se z něj Česká spořitelna. „Budovu jsme přebírali v létě roku 2017 jako banku a rozhodli jsme se ji zpátky vrátit podobu luxusního butikového hotelu s 56 pokoji,“ popisuje Lukáš Pytloun a dodává: „Rekonstrukce v hodnotě přes 66 milionů korun trvala 10 měsíců a výsledná podoba všech interiérů vznikla ve spolupráci s renomovaným studiem Vrtiška & Žák. V letech 2022-2023 pak následovala náročná rekonstrukce prvních tří pater budovy hotelu včetně probourání centrální dvorany. Vzniklo tak 23 nových pokojů s výhledem do vnitřního dvora a denní světlo proudí centrální kupolí až do tapas restaurace Talíř v přízemí budovy. Dokončením stavby střešních teras a otevřením Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague je tak rekonstrukce hotelu v hodnotě 5 milionů korun finálně dokončena.“

PYTLOUN SKY BAR & RESTAURANT PRAGUE | Pytloun Boutique Hotel Prague, Prague (pytlounhotelprague.cz)