Komatsu potřebu bagr

Nový most v Mratíně u Prahy bude podle krajských silničářů hotový letos v červnu

Mratín (u Prahy) (ČTK) - Nový most v Mratíně u Prahy bude podle krajských silničářů hotový letos v červnu. Původní most, po kterém vede silnice II/244, byl ve špatném stavu a musel být zbourán. Náklady na stavbu nového přesáhnou osm milionů korun. Jeho životnost je plánovaná na sto let, řekla dnes ČTK mluvčí středočeských krajských silničářů Petra Kučerová.

Dosavadní most byl zbourán loni na podzim. Poté podle Kučerové následovala přestávka, protože kvůli klimatickým podmínkám nelze během zimy pracovat s některými technologiemi. Vyvrátila informace, že firma, která staví nový most, zkrachovala. "Stručně řečeno - není to pravda a práce na mostě v Mratíně pokračují. Vzhledem k intenzivním dešťům se stavbou třikrát prohnala velká voda. To sice stavbu zdrželo, ale zhotovitel posílil personální obsazení na stavbě," popsala Kučerová. Původní plánovaný termín otevření byl na konci května.

Tento týden je na stavbě naplánované betonování druhé opěry, v květnu pak betonování mostovky, což je součást nosné konstrukce. Po dokončení bude most splňovat požadavky na bezpečnost silničního provozu a také normy po silnice II. třídy, což původní most nesplňoval. Řidiči nákladních vozů nyní místo musí objíždět přes Kostelec nad Labem a Neratovice, řidiči osobních aut mohou uzavírku objet přes obec Sluhy nebo Novou Ves.