Cime 2 kvartál 2024

nový interkom 2N® IP STYLE diktuje trendy budoucnosti přístupových technologií

2N slaví třicáté narozeniny opravdu stylovým dárkem pro zákazníky

Praha, 17. června 2021 – Společnost2N, největší světový výrobce IP interkomů a přístupových systémů, představuje novou definici slova interkom. Nový nejvyšší model 2N® IP Style je kombinací toho nejlepšího, co je možné dosáhnout v designu a digitálních technologiích. Novinka postavená na next-gen platformě s podporou  procesoru Axis Artpec 7 nastavuje nový standard v oblasti uživatelského rozhraní, výkonu a estetiky. Model tak představuje symbolický milník završující 30 let působení značky 2N na trhu.

Atraktivní 10" dotykový LCD displej poskytuje kompletní a detailní přehled o příchozích návštěvnících. Vysokou odolnost zajišťuje 4 mm tvrzené sklo a uživatelskou přívětivost zase ovládání ve stylu "chytrého telefonu" s okamžitou odezvou. Významnou technologickou novinkou je možnost volby zobrazení odlišných uživatelských rozhraní v závislosti na tom, jestli interkom slouží v bytovém domě nebo v kancelářské budově.

Díky výkonu čipu Axis Artpec 7 a výhodám IP zařízení poskytuje 2N® IP Style majiteli nebo uživateli budovy veškerou inteligenci potřebnou pro kontrolu vstupu přímo u dveří budovy. Nové čipové řešení interkomu zvládne několik souběžných Full HD streamů a poskytuje plnohodnotný barevný obraz bez umělého osvětlení. Jeho 5MPx kamera s vestavěnými technologiemi širokého dynamického rozsahu (WDR) zajišťuje výjimečnou kvalitu obrazu, a to i za špatných světelných podmínek

Součástí top modelu je i zbrusu nový instalační mechanismus, který 2N vyvinula na základě zpětné vazby od instalačních firem. Patentovaný výklopný systém umožňuje instalátorům používat obě ruce pro práci s kabely, což instalaci nejen urychluje, ale také usnadňuje.

Michal Kratochvíl, generální ředitel společnosti 2N Telekomunikace, řekl: „2N® IP Style přináší revoluci v oblasti přístupových systémů pro nadstandardní rezidenční

a kancelářské budovy. Interkom má nejlepší kameru, nejlepší přenos obrazu včetně displeje a intuitivní uživatelské rozhraní, které lze aktivovat pouhým klepnutím na chytré zařízení – to vše v nadčasovém designu."

Nový interkom umožňuje rychlejší a jednodušší přístup, protože podporuje nejširší škálu přístupových technologií – včetně WaveKey, nejrychlejší technologie mobilního přístupu s využitím Bluetooth a všech technologií vstupních karet. Samozřejmostí je také inteligentní PIN klávesnice. 

Díky nainstalované přístupové technologii WaveKey podporuje 2N® IP Style režimy Touch, Tap in App a Motion. Režim Motion znamená, že pokud má uživatel na svém mobilním zařízení autorizovanou aplikaci, kamera interkomu zaznamená jakýkoli pohyb této osoby v zorném poli 170° a automaticky otevře dveře.

Michal Kratochvíl dodává: „Developeři a uživatelé moderních bytových komplexů a komerčních budov očekávají nejvyšší standardy zabezpečení a zároveň jednoduchý přístup. S interkomem 2N® IP Style, který nově definuje výkon, možnosti a estetiku přístupových jednotek, tyto potřeby splňujeme a ještě posouváme na vyšší úroveň."

„Nový interkom vychází z naší 30leté zkušenosti s vývojem přístupových systémů a znalostí integrace otevřených standardů. Věříme, že 2N® IP Style se stane preferovaným interkomem, který upřednostní především developerské společnosti zaměřené na nejpokročilejší technologie."

Interkom 2N® IP Style je navržen a vyroben s důrazem na otevřené protokoly, takže ho lze stejně jako ostatní interkomy z portfolia 2N integrovat se systémy třetích stran.

Zároveň snadno odolá nepříznivému počasí a dalším vlivům v souladu s certifikací IP65 a IK08.

O společnosti 2N Telekomunikace a.s.

2N je přední evropská firma zabývající se vývojem a výrobou produktů z oblasti IP interkomů a přístupových systémů. Podle zprávy IHS je největším světovým výrobcem IP interkomů, významným inovátorem je též v oblasti IP přístupových systémů, IP audia a IP výtahových komunikátorů. Společnost byla založena v roce 1991 v České republice a má sídlo v Praze. Nyní má 2N více než 340 zaměstnanců a pobočky v USA, Velké Británii, Německu, Francii, UAE, Austrálii a Itálii, disponuje též širokou distribuční sítí po celém světě. V roce 2016 se společnost 2N stala součástí globální skupiny Axis Group.

Pro více informací navštivte www.2N.cz