Komatsu potřebuju bagr

Nový blok u Mendlova náměstí v Brně má mít zelené střechy, žádá město

Brno 19. října (ČTK) - Komplex pěti samostatných budov chce developer vybudovat v prostoru mezi ulicemi Poříčí a Rybářská nedaleko Mendlova náměstí v Brně. Vedení města ve svém vyjádření k projektové dokumentaci firmy uvedlo, že žádá, aby budovy měly zelené střechy. Magistrát o tom informoval v tiskové zprávě.

Developer plánuje rozšířit provoz autodílen, které už v prostoru stojí, a přistavět i ubytovací kapacity. S prostorovým řešením stavby nemá vedení města problém, nevymyká se charakteru okolní zástavby. Požaduje ale, aby budovy měly zelené střechy.

"Vnímáme pozitivně, že má investor v úmyslu zachovat zdejší původní průmyslovou budovu a rekonstruovat ji. Ve vyjádření jsme uvedli, že požadujeme, aby na plochých střechách, pokud jsou k tomu vhodné a neslouží třeba jako světlíky nebo terasy, byla vysázena extenzivní vegetace," uvedl radní pro územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Zároveň město požaduje, aby projektová dokumentace pamatovala na možné zdroje hluku a jejich úpravu tak, aby nerušily okolí.