Novoměstská nemocnice dokončuje parkoviště, od středy do pátku bude uzavřené

Nové Město na Moravě (Žďársko) 24. října (ČTK) - Od středy do pátku bude pro veřejnost uzavřené horní parkoviště nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Důvodem jsou dokončovací práce na rozšíření parkoviště. ČTK o tom dnes informovala mluvčí nemocnice Helena Zelená Křížová. Rozšiřování parkoviště u krajské nemocnice asi za 2,5 milionu korun začalo na konci srpna.

"Parkoviště bude pro všechna vozidla zcela uzavřené.Tyto práce navazují na předchozí rozšíření parkovací plochy. Po dokončení všech prací bude pro návštěvníky nemocnice na horním parkovišti k dispozici 40 nových parkovacích míst," uvedla mluvčí.

Nová parkovací plocha vznikla za parkovištěm směrem ke garážím na pozemku, který vlastní Kraj Vysočina. Pozemek nabízel prostor pro 31 aut, dalších devět stání vzniklo po zrušení ostrůvků zeleně na současném parkovišti. "Zeleň na některých místech byla v katastrofálním stavu, nedaří se jí tam, proto jsme se rozhodli tato místa přeměnit na další parkování,“ uvedl technický náměstek nemocnice Jiří Drdla.

Nemocnice úpravu parkoviště hradila z vlastního rozpočtu, 700.000 korun na ni přispěla novoměstská radnice.

Novoměstská nemocnice, která je jedinou krajskou nemocnicí na Žďársku, loni v ambulancích ošetřila přes 265.000 lidí, hospitalizovaných bylo takřka 16.000. Náklady na chod nemocnice byly loni asi 1,4 miliardy korun. Vyplývá to ze zveřejněné výroční zprávy.