Komatsu potřebu bagr

Nové vedení Ostrova chce zabránit zvýšení haly v areálu v Dolním Žďáru

Ostrov (Karlovarsko) 26. října (ČTK) - Nové vedení Ostrova na Karlovarsku chce blokovat záměr soukromého investora zvýšit plánovanou halu v nově vznikajícím průmyslovém areálu v Dolním Žďáru. Zatímco bývalé vedení projekt podporovalo, nová koalice tvořená hnutím ANO, Místními, Ostrovem, můj domov a Unií pro sport a zdraví se chystá zastavit řízení o změně územního plánu, které je nutné k navýšení haly. S investorem chce nicméně vedení Ostrova ještě jednat, řekl dnes novinářům radní Jiří Netrh (Ostrov, můj domov).

Nepodpořit změnu územního plánu je prioritou nového vedení města. Navrhovaná hala má stavební povolení na 12,5 metru výšky, kvůli zvažované změně technologií ji chtěl soukromý investor zvýšit na 22 metrů. Radní Netrh byl jedním z organizátorů petice proti zvýšení haly. Iniciátoři tehdy sesbírali přes tisíc podpisů. Odpůrci upozorňovali na to, že se se stavbou pojí příliv agenturních pracovníků a zvýšení kamionové dopravy, na což není šestnáctitisícové město připraveno.

Bývalý starosta Jan Bureš (ODS) proto vyhlásil na začátku roku referendum, ve kterém se místní mohli k plánované změně územního plánu vyjádřit. I když většina voličů záměr odmítla, plebiscit skončil jako neplatný, protože nehlasoval dostatečný počet lidí.

Otázku budoucnosti haly chce vedení radnice řešit na nejbližším jednání zastupitelstva. Zároveň se chce s investorem setkat. "Už jsme zaznamenali, že investor firma Panattoni je otevřená k jednání. Takže se chceme potkat a říct si, jaký je nový stav věcí se změnou vedení, a domluvit se, jak by to mohlo dál probíhat," řekl radní.

Ředitel Panattoni Pavel Sovička již dříve ČTK řekl, že díky navýšení by se hala s rozlohou přes 100.000 metrů čtverečních mohla nabídnout více firmám s moderními technologiemi, které zaměstnají kvalifikovanější pracovní sílu. Přilákat by mohla některou z rostoucích společností z oblasti e-commerce.

Panattoni už jednu halu o rozloze 20.000 metrů čtverečních v areálu bývalé Škody Ostrov staví. Hlavním nájemcem se stane ostrovský výrobce kabelových svazků a elektroniky Amphenol. Další prostory zaplní karlovarská obchodní společnost Kokiska.