Komatsu potřebuju bagr

Nové Strašecí letos vybuduje v Křivoklátském sídlišti nové parkoviště pro 90 aut

Nové Strašecí (Rakovnicko) 24. ledna (ČTK) - Nové Strašecí letos vybuduje v Křivoklátském sídlišti, kde je dlouhodobý nedostatek míst pro parkování, nové parkoviště pro 90 aut. Město zde upraví i vedení dopravy, vznikne nový výjezd, který by tam měl pomoci zklidnit dopravu. Stavební povolení už město má, nyní vypíše tendr, řekl ČTK starosta Nového Strašecí Karel Filip (ČSSD).

Stavba parkoviště, na které bude navazovat nová silnice pro výjezd ze sídliště, vyjde podle odhadu projektanta na zhruba devět milionů korun. "Je to hlavně část, kde dneska nejsou udělané povrchy," uvedl starosta. Parkovací místa bude tvořit povrch umožňující zasakování dešťové vody, vozovka na parkovišti bude asfaltová. Přibude i nové osvětlení.

Aby město mohlo v sídlišti provést potřebné úpravy, muselo jeden z pozemků směnit se soukromým vlastníkem, což se podařilo v uplynulých letech. Minulý rok na místě následovalo zbourání zchátralého objektu.

Nový pás pro parkování město vybuduje také před mateřskou školou Na Kocourku a plánuje i kompletní obnovu Lesní a Polní ulice za šest milionů korun.