Cime 2 kvartál 2024

Nové Strašecí dá letos opravit střechy na několika městských budovách

Nové Strašecí (Rakovnicko) (ČTK) - Nové Strašecí na Rakovnicku dá letos opravit střechy na několika městských budovách, například na městském úřadu na Komenského náměstí nebo bytovém domě v Havlíčkově ulici. Celková odhadovaná hodnota zakázek je přes 20 milionů korun. Tendry jsou vypsané, informovala za vedení města v tiskové zprávě Eva Videmannová.

Novou střechu by měl kromě městského úřadu a budovy v Havlíčkově ulici získat i objekt v ulici 28. října. Zakázky zahrnují též opravy krovů a nové hromosvody. Městský odbor investic doporučil vedení radnice, aby na každou ze střech byla vypsána samostatná zakázka. "Jedna stavební společnost by nemusela kapacitně zajistit realizaci všech tří střech v cca shodné lhůtě provedení," vysvětlila záměr Videmannová. Opravy by podle ní měly začít na přelomu dubna a května a hotovo by mělo být do 31. října.

Podle schváleného rozpočtu má Nové Strašecí letos hospodařit s příjmy přes 170 milionů korun a výdaji 200 milionů korun. Schodek město pokryje ze zůstatku z předchozích let. Další větší investicí by mělo být zahájení přístavby školky U Lesíka, náklady budou kolem 20 milionů korun.