Komatsu potřebuju Bagr

Nové kontaktní místo pro bydlení v Olomouci pomůže lidem v bytové nouzi

Olomouc (ČTK) - Pomoc lidem v bytové nouzi nabídne od pondělí nové kontaktní místo pro bydlení, které zřídila radnice v Olomouci. Odborníci příchozím klientům poskytnou poradenství pro bydlení, pomohou vyřídit příspěvek nebo zajistí podání žádosti o nájem městského bytu. ČTK to dnes sdělila mluvčí radnice Radka Štědrá.

Kontaktní místo, které bude vždy v pondělí a ve středu fungovat na Dolním náměstí číslo 8, pomůže lidem řešit jejich problémy související s bydlení. "Často lidé ani nevědí, co v takové situaci dělat, kam se obrátit s žádostí o pomoc nebo radu. Právě na tomto místě by se jim mělo pomoci dostat a jsem rád, že se nám díky evropské dotaci podařilo toto poradenské pracoviště v Olomouci zřídit," uvedl primátor Miroslav Žbánek (ANO).

Proškolení sociální pracovníci zájemcům poskytnou kompletní poradenství v oboru bydlení. "To se týká například informace ohledně sociálních dávek, možností dostupného a sociálního bydlení v našem městě. Poradí ale i s dalšími nesnázemi, například s dluhy na nájemném nebo energiích, nutností najít si nové bydlení nebo při potížích v komunikaci s pronajímatelem nebo sousedy. Budou také přijímat žádosti na sociální byty, povedou pořadník zájemců a budou pro ně vyhledávat vhodné byty," uvedla primátorova náměstkyně Kateřina Dobrozemská (ProOlomouc a Piráti)