Komatsu potřebu bagr

Nová sportovní hala v Kolíně bude hotová do poloviny roku

Kolín 31. ledna (ČTK) - Práce na stavbě sportovní haly v městské části Borky v Kolíně pokračují, hotovo bude do poloviny letošního roku. Původní odhady počítaly až s termínem ke konci roku. Firma nyní pracuje například na úpravách vnitřních prostor. Náklady mají činit 97 milionů korun, řekl ČTK starosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).

Kromě úpravy vnitřků se pracuje také venku, rozšiřuje se přístupová komunikace, staví se chodníky a parkoviště. Nyní se propojuje také nové veřejné osvětlení se současným, kvůli tomu se musí překopat cesta podél Labe.

Sportovní hala bude jednopatrová, návrh vzešel z architektonické soutěže. V hale bude k dispozici hřiště o rozměrech 40 krát 25 metrů, vhodné tak bude například na házenou nebo florbal. Kromě hřiště se střídačkami a tribunou bude v hale zázemí pro sportovce nebo klubovna. Strabag postaví také parkoviště s více než 80 místy, rozšíří příjezdovou komunikaci a zajistí vysázení zeleně.

Stavba je rozdělena do čtyř etap. Město počítá s tím, že ve smlouvě stanoví přísné sankce, stavební firma bude případně sankcionována za zpoždění jednotlivých etap, nikoli pouze za zpoždění stavby celého díla. Přísné podmínky město stanovilo i ve výběrovém řízení. Zájemci o zakázku museli předložit konkrétní reference a zkušenosti s obdobnými stavbami obdobné velikosti. Práce zatím pokračují rychleji, než předpokládal harmonogram.

Nová hala bude podle Kašpara nízkoenergetická, roční náklady na energie klesnou zhruba o polovinu. Město by mělo za rok za energie v hale zaplatit zhruba 250.000 korun místo původně počítaných téměř 500.000 korun.

S nápadem postavit sportovní halu pro florbal, házenou, futsal a volejbal přišli sportovci, kteří v Kolíně nemají zázemí a na domácí zápasy musejí jezdit mimo město.