Komatsu potřebu bagr

Nová silnice u Benátek n.Jizerou uleví centru,stavět se má začít do konce roku

Benátky nad Jizerou (Mladoboleslavsko) (ČTK) - V Benátkách nad Jizerou začaly archeologickým průzkumem přípravné práce před stavbou nové silnice, která propojí město s tahem od dálničního sjezdu z D10 do Jiřic a Milovic. Stavba, pro kterou kraj aktuálně hledá stavební firmu, by měla začít ještě letos, dokončení se předpokládá do začátku léta 2024. Investici přes 163 milionů korun hradí Středočeský kraj, informoval dnes ČTK za hejtmanství Josef Holek.

Propojení silnic II/272 a III/27212 dlouhé 700 metrů bude kopírovat dálnici D10 a má ulevit zejména přetíženému centru města. "Tisíce těžkých nákladních vozidel nebudou muset zajíždět do centra Benátek nad Jizerou a zpět směrem do bývalého vojenského výcvikového prostoru u Milovic, ale budou sjíždět a najíždět rovnou z a na dálnici D10," uvedl krajský radní pro silniční dopravu Karel Bendl (ODS). Součástí stavby bude okružní křižovatka, vybudují se hospodářské sjezdy.

Ve středu začal archeologický výzkum. Archeologové prozkoumají okolí stavby nedestruktivními metodami, v místě stavby využijí zjišťovací sondy.