Komatsu potřebuju Bagr

Nová cyklostezka za 13 milionů Kč spojí Opavu s Hradcem nad Moravicí

Opava 21. května (ČTK) - Nová cyklostezka, která spojí Opavu s Hradcem nad Moravicí, začne cyklistům sloužit ještě v květnu. Otevření se plánuje na 26. května. Úsek dlouhý přes tři kilometry vyšel na 13 milionů korun. ČTK to řekl mluvčí opavského magistrátu Roman Konečný. Jde o smíšenou stezku pro cyklisty a chodce s asfaltovým povrchem.

Cyklostezka vede z Opavy přes Otice a Branku u Opavy. Stavba začala koncem roku 2020. První úsek dlouhý 760 metrů z Opavy do Otic byl hotový už dřív, nyní je dokončená 3,3 kilometru dlouhá druhá část.

"Mám radost z toho, že naši občané, zejména pak rodiny s dětmi, dostanou další možnost na bezpečnou cykloturistiku, která je u nás velmi populární," řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO). Podle něj nová trasa pomůže odlehčit přetíženou cyklotrasu z Opavy do Hradce nad Moravicí přes Kylešovice.

Cyklostezka začíná u koupaliště v Hradci nad Moravicí, pokračuje lokalitou Pod Hanuší, kolem zemědělského areálu v Brance u Opavy a přes původní polní cesty až k zemědělskému areálu v Oticích. Tam po místních komunikacích navázala na existující úsek Otice - Opava vedoucí k Englišově ulici v Opavě.