Cime 3 kvartal 2024

Neocity uvádí na trh projekt Veni Vidi Vinoř. Lokalita láká svou dostupností a okolní přírodou

Společnost Neocity spustila prodej bytů v projektu Veni Vidi Vinoř v atraktivní lokalitě na severovýchodě Prahy. V areálu o rozloze 30 000 m² vystaví společnost pouhých 134 jednotek. Cílem není místo kompletně zastavět, ale vybudovat oázu klidu pro budoucí obyvatele. Projekt je jedinečný svým historickým nádechem, jelikož se nachází v blízkosti vinořského zámku v někdejším zámeckém dvoře a zároveň svou snahou zachovat dvě budovy z 18. století.

Hlavním rozdílem oproti jiným projektům je jeho rozloha a velikost. „V místě bychom mohli postavit dvakrát tolik bytů, vzhledem k lokalitě jsme se jich ale rozhodli vystavět pouze polovinu a zachovat tak komfort a velkorysost pozemku a okolní přírody. Nechceme stavět další sídliště, ale budovat byty, ve kterých bychom sami rádi bydleli. Pro své projekty se vždy snažíme hledat atraktivní lokality s dostupností metropole,” uvádí Oded Ber, CEO společnosti Neocity.

Projekt Veni Vidi Vinoř je jedinečný nejen lokalitou, ale také historickým nádechem. V někdejším zámeckém dvoře o rozloze 30 000 m², v blízkosti vinořského zámku, letos vyroste celkově 134 bytových jednotek. Projekt bere v potaz i historické jádro lokality. Budovy tak budou mít maximálně čtyři podlaží, aby byly v souladu s dalšími stavbami ve Vinoři. Areál Kovárny je potom v plánu přetvořit na novou radnici městské části Praha-Vinoř a nabídnout tak  jeho obyvatelům služby přímo v místě jejich bydliště.

Neocity již spustila předprodej bytů. V nabídce převažují velikosti bytů od 3+kk do 6+kk vhodné pro kupující, kteří chtějí dostatek prostoru a komfortu k životu. „Byty z projektu Veni Vidi Vinoř jsou vhodné pro rodiny s dětmi, které touží po prostoru a zeleni v parcích či zájemce, kteří chtějí být metropoli blízko, zároveň však v uctivé vzdálenosti. Chceme, aby zde lidé bydleli dlouhodobě, a tak pro ně plánujeme vytvořit oázu klidu a bezpečí,” uvádí Oded Ber za Neocity.

Další potřebné služby budou mít obyvatelé komplexu v docházkové vzdálenosti. V lokalitě nechybí mateřská a základní škola, která stojí hned vedle. Potom také pošta či několik restaurací. Oblast Vinoře se pyšní také několika parky, kde se budou moct obyvatelé sportovně vyžít. Za zmínku stojí Vinořský park, který je vyhlášenou přírodní rezervací nebo zelené údolí v Obůrkách. Nechybí ani výborná dostupnost do centra Prahy, ať už vlakem ze Satalic či autobusem až ke stanici metra Letňany.