Komatsu potřebu bagr

Nebezpečnou pánovskou křižovatku v Hodoníně letos čeká přestavba na okružní

Hodonín 8. ledna (ČTK) - Pánovskou křižovatku v Hodoníně, která je z pohledu statistik nehod včetně smrtelných jednou z nejnebezpečnějších v republice, přestaví letos Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na okružní. Řidiči tak před ní zpomalí a bude výrazně přehlednější a bezpečnější. Stavba má začít na jaře a trvat pět měsíců, řekla ČTK mluvčí brněnského závodu ŘSD Lucie Trubelíková.

V pánovské křižovatce se stýkají velmi vytížená silnice první třídy 55, kterou má v budoucnu nahradit dálnice, a silnice druhé třídy vedoucí z Hodonína do místní části Pánov a dále do Ratíškovic a Kyjova. "Křižovatka bohužel bývá častým dějištěm dopravních nehod s tragickými následky. Už máme podepsanou smlouvu s vítězem výběrového řízení. Cena stavby je 18,4 milionu korun," řekla Trubelíková.

Nebezpečnost křižovatky tkví především v tom, že po silnici první třídy se jezdí rychle a ne všichni řidiči respektují snížení rychlosti. Zároveň je provoz na hlavním tahu tak hustý, že řidiči čekající na to, aby mohli ze silnice druhé třídy odbočit vlevo, nebo hlavní tah přejet, zariskují, aby nečekali dlouhé minuty.

Dálnice D55, která by kompletně odvedla intenzivní dopravu, se sice staví, ale v úseku kolem Hodonína není pravděpodobné, že se začne stavět v nejbližších letech.