Navzdory ochlazení začala v Jablonci stavební sezona, přinese dopravní omezení

Jablonec nad Nisou 1. dubna (ČTK) - Navzdory ochlazení dnes v Jablonci nad Nisou začala stavební sezona. Přinese znovu dopravní omezení, nejvíc jich na motoristy čeká v centru města. Nenáročnější bude stavba dešťové kanalizace v Kamenné ulici a rekonstrukce sítí. S dopravním omezením musejí řidiči v příštích týdnech a měsících počítat také například na rušné Palackého ulici, kde chce město vybudovat cyklopruhy pro větší bezpečnost cyklistů. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Jana Fričová.

V rozpočtu letos Jablonec počítá s investičními akcemi za více než 418 milionů korun, což je o 80 procent víc, než šlo do investic v loňském roce. Zhruba 60 procent peněz určených na investice zamíří do dopravy a infrastruktury. Největší akcí bude výstavba cyklopruhů a úpravy Palackého ulice, která je hlavní Jabloneckou tepnou, do níž půjde více než 46 milionů korun. Pokračovat bude výstavba dešťová kanalizace v centru, na kterou je letos v rozpočtu přes 37 milionů korun.

Dešťová kanalizace v Kamenné ulici přijde město na více než 19 milionů korun, práce jsou tam kvůli rekonstrukci dalších sítí rozdělené do dvou let. "Kamenná bude uzavřená v celé šíři od Dolního náměstí po křižovatku s ulicí Smetanovou," doplnil náměstek primátora Petr Roubíček (ODS). Letos se bude pracovat do konce října, druhá etapa v příštím roce začne v dubnu a hotovo by mělo být v říjnu. Projekt počítá kromě obnovy sítí i s novým veřejným osvětlením, chodníky a povrchem silnice. Kvůli stavbě nebude podle Roubíčka možné parkovat v Kamenné ulici ani na Dolním náměstí, po objízdných trasách budou jezdit autobusy MHD.

Pracovat se v nejbližších dnech začne také na pruzích pro cyklisty v Palackého ulici. "Vodorovným a svislým dopravním značením vymezíme cyklopruhy, stavebně se upraví šířka ulice, přechodů i tvar zálivů autobusových zastávek," popsal rozsah projektu Roubíček. Práce začnou duhou etapou od křižovatky s Riegrovou ulicí směrem ke křižovatce Ostrý roh. Od června se bude pracovat i na úseku směrem k Hornímu náměstí. Obnova podle primátorova náměstka čeká také veřejné osvětlení. Vyšší bezpečnost chodců zajistí středové ostrůvky na přechodech. Tato stavba neovlivní provoz MHD, jen se kvůli úpravám zálivů budou zastávky autobusů operativně posouvat. Hotovo má být do zimy.