Komatsu potřebuju bagr

Navzdory deštivému počasí zahájilo ŘSD opravu silnice mezi Tlumačovem a Hulínem

Zlín 23. srpna (ČTK) - Navzdory deštivému počasí zahájilo dnes Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) opravu povrchu silnice I/55 mezi Tlumačovem na Zlínsku a Záhlinicemi, které jsou místní částí Hulína na Kroměřížsku. Pracuje se na úseku dlouhém téměř 3300 metrů, náklady činí zhruba 13,5 milionu korun bez DPH. Oprava by měla být hotová koncem září, sdělila dnes ČTK Lucie Trubelíková ze zlínského pracoviště ŘSD.

"Do konce týdne budeme opravovat krajnice, zatím bez zásadního omezení provozu. V aktuálním místě prací projedou řidiči zbývajícím jízdním pruhem, proto prosíme o zvýšenou opatrnost při průjezdu. Hlavní práce začnou od začátku září, kdy bude nutné provoz usměrňovat regulovčíky," uvedla Trubelíková.

Silničáři předpokládají dokončení opravy koncem příštího měsíce. "V říjnu ještě půjde o drobné dokončovací práce, a to nástřik vodorovného dopravního značení, osazení knoflíků a směrových sloupků. Tyto dokončovací práce již provoz zásadně neomezí," doplnila Trubelíková.

Na Vsetínsku ŘSD pokračuje v rekonstrukci silnice I/35 ve Valašském Meziříčí, opravě mostů na silnici I/57 u Lidečka a silnici I/69 u Liptálu a taktéž revitalizaci dopravního prostoru u silnice I/57 v Horní Lidči. Stavbaři pracují i na rekonstrukci a částečném rozšíření silnice I/55 v Kunovicích na Uherskohradišťsku a dostavbě jihovýchodního obchvatu Otrokovic na Zlínsku, který je součástí dálnice D55.