husqvarna

Násedlovice na Hodonínsku nabídnou lidem k prodeji 18 parcel pro rodinné domy

Násedlovice (Hodonínsko) 7. listopadu (ČTK) - Radnice v Násedlovicích na Hodonínsku chce nabídnout lidem k prodeji 18 parcel pro stavbu rodinných domů. Novinářům to dnes řekl starosta Vojtěch Kopeček (KDU-ČSL). Chce udržet lidi v obci. Násedlovice mají kolem 900 obyvatel, roční rozpočet obce je kolem 15 milionů korun.

Parcely jsou na okraji obce. "Je to jediná lokalita, kde územní plán umožňuje stavbu. My to zasíťujeme, a až to bude připravené, nabídneme to k prodeji. Počítáme, že by to mohlo být příští rok " uvedl Kopeček. Podle něj projekt zůstal po minulém vedení, kdy obec 20 let vedla starostka Vlasta Mokrá (STAN). V letošním volbách ale zvítězili lidovci a Mokrou nahradil Kopeček.

Podle místostarosty Františka Hanáka (KDU-ČSL) se projekt zvažoval dvě volební období. Proto o místa projevilo zájem přes 20 lidí. Pozemky jsou velké okolo tisíce metrů čtverečních. Radnice ještě stanoví cenu, měla by být kolem milionu korun. Podle starosty budou lidé možná moct získat i část peněz z dotace. Bližší podrobnosti ale zatím neuvedl.

Násedlovice leží asi 20 kilometrů od Hodonína a 16 kilometrů od Kyjova. Do Brna je to asi 40 kilometrů. "Chceme si nabídnutými pozemky udržet mladé lidi v obci. Nechceme spekulanty," řekl Kopeček. Radnice by proto do smluv zakotvila podmínku stavby domu do určité doby, na druhou stranu by přihlédla k současným vysokým úrokům hypoték.