Nářadí Würth připravuje skluznice a tratě na Mistrovství světa v biatlonu 2024

Společnost Würth, přední světový dodavatel montážních a spojovacích materiálů, je jedním z hlavních partnerů IBU Mistrovství světa v biatlonu 2024, které se po jedenácti letech vrací do České republiky. V rámci letošního šampionátu, konaného od 7. do 18. února v Novém Městě na Moravě, bude Würth přítomen nejen jako jeden z hlavních sponzorů, ale také jako oficiální dodavatel nářadí a strojů nezbytných pro úpravu skluznic a příprav biatlonových tratí.

„Vytrvalost, přesnost a týmová spolupráce hrají zásadní roli v každém biatlonovém závodě a klíčové jsou i v naší společnosti. Když k tomu připočteme naši již více než 20letou podporu zimních sportů a to, že se naše produkty často využívají pro technickou přípravu závodů, tak je pro nás spojení Würthu a biatlonu naprosto přirozené. Jsme velmi hrdí, že i prostřednictvím našich technických produktů můžeme podporovat výkony biatlonistů,“ říká David Mašek, generální ředitel společnosti Würth Česká republika.

Pro zajištění technické organizace závodů na Mistrovství světa v biatlonu 2024 se již v průběhu příprav využívá od společnosti Würth zejména profesionální akumulátorové nářadí. To díky bezdrátové a snadné manipulaci poskytuje servisnímu týmu rychlé a přesné úpravy skluznic. Nářadí a montážní materiál Würth rovněž přispívá k zajištění hladkého průběhu letošního mistrovství tím, že se používá při instalaci bannerů a cedulí, zajišťování bezpečnostních opatření podél běžkařských tras i další nezbytné infrastruktury v areálu závodu. Díky této podpoře je možné zajistit bezpečný, pohodlný a celkově úspěšný průběh akce, jak pro sportovce, tak i pro diváky.

V pořadí již 54. Mistrovství světa v biatlonu, patřící do Světového poháru, hostí po 11 letech opět Česká republika. Nové Město na Moravě ve Vysočina Areně přivítá nejlepší světové závodníky a závodnice od 7. do 18. února 2024.