Komatsu potřebu bagr

Nákupní centrum na Vídeňské v Brně se rozroste o polyfunkční i bytový dům

Brno 23. prosince (ČTK) - Nákupní centrum ve Vídeňské ulici v Brně, v němž je řetězec Albert, se výrazně rozroste. Developerská společnost Roosednal Videnska u něj postaví jedenáctipatrový polyfunkční dům, dále šestipodlažní budovu a také bytový dům. Samotné obchodní centrum má získat nástavbu, kde bude hřiště se zázemím. Parkovací část má být vyšší o jedno patro a kultivovat se má i veřejné prostranství, uvedl brněnský magistrát v tiskové zprávě.

Stavby jsou iniciativou soukromého developera. Město po něm požaduje, aby s ním před vydáním územního rozhodnutí uzavřel smlouvu o spolupráci vyplývající z dokumentu s názvem Zásady pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna. Týká se záruk za vybudování, budoucí vlastnictví a správu zpevněných ploch, které budou součástí veřejného prostranství, vedení veřejného osvětlení a veřejné zeleně. „Záměr je vhodným doplněním funkce bydlení a nového veřejného prostranství včetně nových obchodních prostor a průchodů hned vedle zastávky MHD. Podmínkou jsou i nové výsadby zeleně a zelené střechy,“ uvedl radní pro územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Jedenáctipatrový dům bude stát na nároží Vídeňské a Strážní ulice, tedy v místě kde je dnes trávník. Druhá z budov bude přiléhat k nákupnímu centru na rohu Strážní a Vsetínské. Bytovým dům bude stát proti v severovýchodní části centra u Vsetínské ulice, kde je dnes parkoviště. Celkem má vzniknout 1910 metrů čtverečních komerčních ploch, téměř 5500 metrů čtverečních kanceláří a 63 bytů včetně desítek parkovacích míst v podzemí.

Stavět bude developer podle toho, kdy získá územní rozhodnutí a stavební povolení.