Cime 2 kvartál 2024

Nádraží v Krásné Lípě železničáři opraví, vznikne tu i turistická ubytovna

Krásná Lípa (Děčínsko) 13. dubna (ČTK) - Správa železnic opraví nádraží v Krásné Lípě, v centru Národního parku České Švýcarsko. V objektu vznikne turistická ubytovna s bistrem a vedle bude parkoviště. Přesné náklady na investici určí veřejná soutěž na zhotovitele, v současnosti se odhadují na 50 milionů korun. ČTK to dnes řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Správa železnic získala pravomocné stavební povolení k pracím na budově. "Nádraží rekonstrukcí získá nové zateplení, střechu, fasádu, okna a dveře. Součástí prací bude vybudování bezbariérového přístupu a plochy pro parkování. Úpravou dále projde nástupištní přístřešek, jehož součástí bude nově úschovna kol," uvedl Gavenda.

V přízemí objektu bude opravena čekárna pro cestující. Větší část interiérů bude po úpravě dispozic nově sloužit jako turistická ubytovna s bistrem, vznikne tam deset pokojů. Součástí bistra budou také veřejné toalety. O správu nově vzniklých prostor se postará město Krásná Lípa prostřednictvím nájemní smlouvy.

Výpravní budova k ubytování slouží už v Jedlové na Děčínsku. První patro nádraží z roku 1869 bylo prázdné, proto se rozhodla Správa železnic, že ho využije pro turisty. Každý ze tří apartmánů, do kterých se vejde minimálně čtyřčlenná rodina, je vybavený, má vlastní kuchyňku i hygienické zařízení.