Komatsu potřebu bagr

Nadjezd na Boleslavské třídě v Nymburce by měl být průjezdný v polovině prosince

Nymburk 1. listopadu (ČTK) - Nadjezd nad železniční tratí na Boleslavské třídě v Nymburce by měl být znovu otevřený v polovině prosince. Kvůli opravám důležitého dopravního úseku musí řidiči od začátku dubna používat objízdnou trasu přes obchvat. Opravy za více než 40 milionů korun spolufinancuje Státní fond dopravní infrastruktury. Práce provádějí firmy Chládek a Tintěra Pardubice a Starmosty, měly by být hotové do konce května příštího roku. ČTK o tom dnes informovala mluvčí krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

Práce se oproti původnímu plánu mírně zdržely, nadjezd měl být v provozu do konce listopadu. "Stav ložisek na koncích konzol monolitické části mostu byl špatný, ložiska již nešla opravit, ale musela být vyměněna, což způsobilo zdržení v provádění následných prací," uvedla Kučerová.

Stavbaři nyní opravují povrch silnice II/503 od mostu k okružní křižovatce na konci Boleslavské třídy ve směru na Mladou Boleslav. Kvůli zajištění dopravní obslužnosti uzavírky postupují po etapách.

Opravy silnice v opačném směru do centra ke kruhovému objezdu u budovy Policie ČR provedou stavbaři až v roce 2023. Nymburk i policie podmiňuje uzavření tohoto úseku pro pokládku již zprovozněným mostem přes železnici, doplnila Kučerová. Oprava v této části si podle ní vyžádá úplnou uzavírku provozu na několik dnů na začátku příštího roku.

Součástí oprav mostu, který byl v havarijním stavu, je kompletní výměna svrchní části a sanace nosných konstrukcí, včetně výměny schodišť.