Cime 3 kvartal 2024

Náchod má nový skatepark za 5,3 mil.Kč,má rozlohu 735 metrů čtverečních

Náchod 10. října (ČTK) - V Náchodě o víkendu otevřeli nové sportoviště pro skateboarding. Skatepark za 5,3 milionu korun má rozlohu 735 metrů čtverečních, vznikl v areálu za krytým plaveckým bazénem v ulici Bratří Čapků. ČTK to sdělila mluvčí náchodské radnice Nina Adlof. Bude otevřen do konce října od 08:00 do 20:00, v období listopad až březen od 9:00 do 16:00.

Železobetonový skatepark tvoří různě velké a tvarově členité plochy, šikmé plochy či schody nebo rovné plochy. Součástí skateparku jsou také ocelové konstrukce, různá pojezdová zábradlí a další prvky uzpůsobené pro jízdu na skateboardu. Při výstavbě byly využity železobetonové desky tloušťky 150 až 200 milimetrů vyrobené technologií stříkaného betonu.

Podle místostarosty Jana Čtvrtečky finální podobu skateparku radnice konzultovala s budoucími uživateli a obsahuje všechny používané překážky, které jsou uspořádány do sekcí propojených mezi sebou. "Velikost překážek je volena tak, aby jejich obtížnost byla stupňována od těch jednoduchých až po ty obtížnější. Nový skatepark, jehož součástí bude v příštím roce i mobiliář, splňuje všechny požadavky na pořádání závodů," uvedl Čtvrtečka.

Na skatepark bude navazovat také skladová hala pro potřeby sportovního areálu.