husqvarna

Na zlínském sídlišti by mělo přibýt 50 parkovacích míst

Zlín 9. února (ČTK) - Zlínská radnice plánuje, že letos vybuduje 50 parkovacích míst na sídlišti Jižní Svahy. Nedostatek míst k parkování je na sídlišti dlouhodobě. Parkovací místa přibudou v ulicích Podlesí V, Nad Vývozem a Budovatelská, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer.

"Ve spolupráci s odborem městské zeleně jsme vytipovali vhodné lokality, ve kterých v tomto roce postupně vybudujeme celkem 50 parkovacích stání. Shodli jsme se na místech, kde dojde k malému zásahu do zeleně. V této chvíli máme stavební povolení a hledáme dodavatele stavby. Dokončení stavební akce je plánováno nejpozději na říjen," uvedl radní Michal Čížek (ANO).

Na Podlesí V se rozšíří parkovací stání před bytovými domy čísla popisného 5406 a 5411. "V ulici Nad Vývozem bude vystaveno deset parkovacích míst a dále v ulici Budovatelská-sever 18 parkovacích míst. Mezi domy číslo popisné 4798, 4814 a 4815 v ulici Budovatelská-jih získá nově parkovací prostor pro své auto 11 řidičů," uvedl mluvčí. Předpokládané náklady jsou 3,7 milionu korun.