Komatsu potřebu bagr

Na Vysočině začne ŘSD v pondělí opravovat části tahu 37 u Ždírce nad Doubravou

Ždírec nad Doubravou (Havlíčkobrodsko) 25. srpna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v pondělí opravovat hlavní silniční tah 37 od Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku k hranicím Vysočiny s Pardubickým krajem. Tranzitní doprava bude vedená po objízdných trasách. Práce budou rozdělené do několika etap, pokračovat budou v příštím roce. Celkem jde o zakázku za 129,2 milionu korun bez daně, která se týká 6,4 kilometru silnice. Práce bude provádět společnost Strabag. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy ŘSD.

Tah 37 vede ze Ždírce nad Doubravou směrem na Chrudim a Pardubice. Od pondělí budou stavbaři pracovat souběžně na dvou místech. Uzavřeno kvůli tomu bude 800 metrů hlavního tahu od obce Údavy ke křižovatce na Všeradov a u Ždírce nad Doubravou asi 1100 metrů od odbočky na Horní Studenec. "Tyto dvě etapy bychom rádi uvedli do provozu do konce října tohoto roku a v roce 2023 pokračovali v opravách zbývajících částí této silnice," uvedl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Značené objízdné trasy povedou pro vozidla s hmotností do 3,5 tuny ze Ždírce nad Doubravou do Trhové Kamenice přes Hlinsko a v opačném směru přes Chotěboř. Kamiony povede oboustranná objízdná trasa přes Havlíčkův Brod a Chrudim.

Na zakázku dostalo ŘSD čtyři cenové nabídky, nabídka firmy Strabag byla podle ředitelství ekonomicky nejvýhodnější. Dělníci budou na hlavním tahu měnit asfaltové vrstvy, opraví jeho krajnice, pročistí silniční příkopy a propustky. "Součástí stavby je také nová opěrná zeď nebo úprava autobusového zálivu vpravo směrem na Ždírec v obci Údavy," uvedl Buček. Opravovat se bude také most, který převádí silnici I/37 přes Dlouhý potok,