husqvarna

Na těchto silnicích vás bude jízda bavit

Hejtmanství pokračuje v opravách silniční sítě, jak se zavázalo v programovém prohlášení Rady Olomouckého kraje. Ve středu 21. listopadu předalo řidičům dvě rekonstruované silnice u Chomoutova a Benkova. Následující pátek se šoférům otevře také další nová cesta mezi Zábřehem a Nemilí.

Stav vozovek se dlouhá léta moc neřešil a trpěly tím hlavně komunikace nižších tříd. Nemůžeme samozřejmě opravit všechno naráz. Začali jsme tam, kde byla situace nejkritičtější a postupně budeme spravovat další silnice,“ slíbil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Rekonstrukce cesty mezi Olomoucí a Chomoutovem přišla na 15 miliónů korun a cestáři ji zvládli opravit o měsíc dřív, než počítal původní termín. Nový asfaltový koberec čeká řidiče také u Benkova na Uničovsku. Původní cesta tam byla poseta bezpočtem výmolů. Jízda do sousedních Střelic je teď pro motoristy daleko pohodlnější.

Čerstvě opravený úsek mezi Zábřehem a Nemilí bude v provozu od pátku 23. listopadu. Délka opravené silnice je 2,3 kilometru,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Další silnice letos Olomoucký kraj opravil například u Bělkovic a Potštátu, rekonstrukcí prošly také komunikace na Prostějovsku. Velkou obnovu dopravní infrastruktury připravuje hejtmanství i na Hanušovicku a Jesenicku.