Cime 2 kvartál 2024

Na sjezdu D7 Kněževes u Prahy přibudou nové pruhy, ŘSD zahájilo tendr

Kněževes (u Prahy) 17. října (ČTK) - Na sjezdu D7 Kněževes u Prahy přibudou nové pruhy, které přispějí ke zvýšení bezpečnosti. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nyní zahájilo tendr, jehož hodnota dosahuje 112 milionů korun bez DPH. Stavební práce by měly začít v příštím roce, informoval dnes ČTK Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Mimoúrovňové křižovatce (MÚK) na 3. kilometru D7 chybí odbočovací i připojovací pruhy, což neodpovídá současným normám. Úsek dálnice vznikal v 70. letech minulého století. Úpravy jsou podle Bučka nutné kvůli zvýšení bezpečnosti provozu v inkriminovaném úseku dálnice. "A to i s ohledem na skutečnost, že MÚK Kněževes bude součástí objízdné trasy při výstavbě nové MÚK Aviatická u letiště Ruzyně," uvedl.

Silničáři dálnici u Kněževsi rozšíří, aby v každém směru měla 11,5 metru, což i při uzavírkách umožní v jednom jízdním pásu provoz dvěma pruhy v obou směrech. Kvůli výhledovému rozšíření dálnice na tři pruhy v obou směrech bude rozšířen i dálniční most. Bude nutná také provizorní úprava přejezdů středového dělícího pásu, posunutí informačního poloportálu ve směru na Prahu a prodloužení mýtné brány ve směru na Slaný včetně přeložky technologie elektronického mýtného, doplnil Buček.